cattolica üniversitesi

Neden Katolika Üniversitesi ? 

Katolik Üniversitesi’ni 10 bini aşkın genç, sadece eğitim için değil, aynı zamanda büyüme ve kişisel tatmin için olumlu fırsatlar yaratacak  bir yer olarak görür. Babası Gemelli tarafından kurulan üniversite de katılım edenlerin büyük memnuniyet ağırlığında ve ‘işe yerleştirme gibi yapılan araştırmalarda elde edilmiş değerlendirmeler çok iyidir.

Yurtdışında eğitim günümüzde artık neredeyse şart oldu: 500′den fazla uluslararası sözleşme ve dünya çapında üniversitelere üniversite bağlama anlaşmaları ile Hindistan’dan ABD’ye, Çin’den Avrupa’ya olmak üzere tüm dünyaya var.

Öğretmen grubu en iyi şekilde üniversite müfredatına uygun bir şekilde seçilmiştir. 70 özel öğretmen, rehberlik hizmetleri sınav için bir metodoloji çalışmayı tanımlamak için, müfredat, sınav geliştirme ve planlama, öğrencilerin destek derecesine göre ders ve müfredata göre  geride olma riski olanlara yardım eder.

 

Katolik aracılığıyla, misyonuna yanıt olarak mali destek : 2007-2008 3,700 öğrencinin diğer mali yardımlar almış fakat başka 6.000 öğrenci için hizmet ve yardım söz konusu değil, ders ücretlerinin ödenmesi özürlü toplum için muaf  edildi.

Üniversite Sistemi Hakkında

İtalya’da Yüksek öğretim Dört Farklı Aşamada Organize olur.

Lisans derecesi / Bachelor of Science – BSc (“laurea’ya Trienali’nde”)

Üç  yıllık bir eğitimden sonra çalışma ve temel konuların yanı sıra sağlam bir temel daha uzmanlaşmış, mesleki eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Üçüncü yıl boyunca, öğrencinin genellikle bir staj yaparak iş deneyimi kazanmaları beklenir.
Bazı lisans programları için öğrenci farklı programları seçebilirsiniz. Birikimi 180 AKTS ve öğrenci ya da iş piyasasına girmek, Bilim program veya bir uzmanlaşan ana Master uygulayarak çalışmalarına bir derece verilir.

Derece / Master of Science Lisansüstü – Yüksek Lisans (“laurea’ya Specialistica / Magistrale”)

Master of Science, 120 AKTS toplam lisansüstü çalışmalara iki yıl sonra verilir. Titiz, daha yüksek seviyede uzmanlık gerektiren alanlarda ileri eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Kanunu gibi bazı özel kurslarında, beş yıllık (lisans 3 yıl + 2 mezunu yıl) tek  bir döngü oluşur ve buna  dikkat etmek önemlidir.

Ana uzmanlaşan (“Master Universitario”)

Lisans veya yüksek lisans tamamlamış olan öğrenciler, bir yıl uzmanlaşan Master kayıt yaptırabilirler. ”Usta Universitario” yeni mezunları veya özel mesleki yeterliklerini geliştirmek isteyen profesyoneller için pratik mesleki becerilerini sağlayan belirli konuları ve amaçları üzerinde duruluyor. Master derslerin çoğu tam zamanlı olarak  çalıştırılması, ancak UCSC ayrıca kendi çalışmaları sırasında çalışmaya devam etmek isteyen profesyoneller için yarı zamanlı kurslar sunar.

Doktora Programı (“Dottorato di Ricerca”)

Doktora, çalışmanın üç yıl sonra ödül ve imalat ve hizmet şirketleri, kamu kuruluşları ve üniversitelerde yüksek düzeyde araştırma yürütmek için mesleki yeterlilik geliştirmeyi amaçlamaktadır. Doktora Programı girmek için aday Ana Bilim derecesi veya eşdeğer bir yüksek lisans derecesi elde etmiş olmalıdır.